Producenci

Logo CERABUD S.A. KROTOSZYN

CERABUD S.A. KROTOSZYN

Produktów CERABUD SA szukaj na stronie www.cerpol.com.pl

 

Krotoszyńskie Przedsiębiorstwo Ceramiki Budowlanej CERABUD SA z siedzibą w Krotoszynie woj. Wielkopolskie – producent ceramicznych materiałów budowlanych funkcjonuje na rynku od 1951 roku.
Koleje losu firmy zmieniały się i były w dużej mierze zależne od cykli koniunkturalnych w budownictwie.
Istotny dla Spółki i jej rozwoju był rok 2004, w którym pozyskano niemieckiego inwestora strategicznego, co otworzyło przed firmą szanse rozwoju. Od momentu prywatyzacji firmy nastąpiło unowocześnianie zakładów zlokalizowanych w Brzostowie i Witaszycach (okolice Jarocina) a zakład w Krotoszynie poddany został gruntownej modernizacji.
Zainstalowana w Krotoszynie nowoczesna linia do produkcji dachówek w parze z niemiecką technologią, na bazie znanego z doskonałych parametrów surowca z kopalni Witaszyce, pozwoliła na wzbogacenie oferty o nowe produkty – ceramiczne dachówki.
Dzięki temu CERABUD SA jest producentem następujących materiałów ceramicznych niezbędnych do budowy domu: wyrobów na ściany, cegieł licowych i klinkierowych  oraz dachówek.

Z dniem 28 listopada 2007 roku nastąpiła zmiana głównego akcjonariusza, którym został CRH POLAND PRODUCTS&DISTRIBUTION BV.CERABUD SA znalazł się w wielkiej rodzinie CRH zachowując dotychczasową nazwę i logo.

Od 1 czerwca 2009, dwie firmy CERABUD SA i CERPOL - Kozłowice Sp. z o.o. połączyły siły i funkcjonują na rynku jako jedna grupa sprzedażowa pod nowym brandem CERPOL Ceramiczna Perfekcja.

 

Inspiracje

Trwa ładowanie...