Producenci

Logo Soudal

Soudal

Strona internetowa: soudal.com.pl

SOUDAL jest jednym z czołowych światowych producentów pianek montażowych, mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Firmę założył w 1966 roku Vic Swerts i do dzisiaj nią zarządza. Dzięki stałemu, systematycznemu wzrostowi sprzedaży firma SOUDAL zajmuje obecnie na większości rynków pozycję lidera w swej branży, zaś ponad 90 % produkcji jest eksportowane do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach.

    Główna siedziba SOUDAL NV i dwa zakłady produkcyjne znajdują się w Turnhout w Belgii. W większości krajów Europy SOUDAL ma swoje spółki zależne i biura sprzedaży. Najnowszym zagranicznym oddziałem koncernu jest włoski SOUDAL SL powstały po przejęciu działu sprzedaży silikonów firmy WACKER. Szybko zdobywając rynek międzynarodowy, SOUDAL otworzył w kooperacji z lokalnymi partnerami swoje filie w Singapurze, Indiach, Stanach Zjednoczonych oraz Republice Południowej Afryki.

 

   Od 1992 roku do rodziny Soudal należy fabryka Ayrton SA w pobliżu Lyonu. Dzięki niej firma ma znaczący udział w rynku silikonów i poliuretanów we Francji. W 1994 roku niedaleko zakładu produkcji silikonów i poliuretanów w Specjalnej strefie przemysłowej w Turnhout w Belgii rozpoczął pracę drugi zakład produkcyjny Soudal NV. W 1997 roku Soudal przejmuje od firmy BAYER AG zakłady produkcji silikonów BAVG w Leverkusen wraz z wykwalifikowanym personelem, technologiami i siecią sprzedaży. Rynek niemiecki to najważniejszy w Europie odbiorca specjalistycznych mas uszczelniających.

Polski oddział SOUDAL powstał w 1996 roku i jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej rodzinie. Oprócz głównej siedziby w Cząstkowie Mazowieckim pod Warszawą SOUDAL SP. Z O.O. ma jeszcze biura handlowe w Gliwicach, Poznaniu, Szczecinie, Zielonej Górze, Gdyni, Toruniu, Olsztynie i Koszalinie, współpracuje też z rozbudowaną siecią wyspecjalizowanych dystrybutorów regionalnych w całym k

Inspiracje

Trwa ładowanie...